Op een zaterdagochtend in mei trokken enkele kinderraadsleden en vrienden rond in het Beekpark en de straten rond het Beekpark. Gewapend met een afvalgrijper en vuilniszak werden op een uurtje tijd zes bomvolle zakken zwerfafval verzameld! Tijd voor actie door jong en oud.

De aanleiding voor deze korte opruimactie gebeurde enkele maanden eerder op een zitting van de kinderraad in het gemeentehuis. Verschillende kinderen stelden immers vast dat ze best wel wat zwerfvuil zien rondslingeren in hun eigen buurt maar ook onderweg naar school of hobby’s. Ze stelden dan ook voor om via onze BEKEND alle inwoners op te roepen om samen een vuist te maken tegen zwerfvuil.

Er staan meer dan voldoende vuilnisbakken op verschillende plaatsen in de gemeente of je neemt je afval van onderweg mee terug naar huis en sorteert het in je eigen vuilnisbakken zoals het hoort. Dat lijkt toch niet moeilijk?

Tijdens de opruimactie hoorden we even bij onze kinderraadsleden.

Wat slingert er allemaal rond van afval?

Liam Rombouts: “Heel veel sigarettenpeuken maar echt heel veel. Op een uur tijd raapten we zowel in de straten als in het park meer dan 250 peuken op. Moet de gemeente hier en daar peukenzuilen zetten? Maar rokers mogen dit echt niet op de grond gooien. In het gemeentehuis verkopen ze peukenbakjes waarin je alle peuken kan verzamelen om ze dan thuis in de vuilnisbak te gooien. Een peuk lijkt klein, maar heeft een groot effect op de natuur: schadelijk voor dieren, voor planten, voor vervuiling van water. En het kan tot 10 jaar duren voor deze volledig weg is.”

Flor Jacobs: “We vonden zelfs een lege regenpijp en ander klein bouwafval. Het is belangrijk dat we samen de gemeente Nijlen proper houden.”

Vinden jullie een opruimactie belangrijk?

Kasper Snels: “Zeker en vast. Het is ook leuk om te doen maar je wordt er wel triestig van als je zoveel afval vindt. Zowel jongeren als volwassenen durven al eens afval weg te gooien en dat is niet oké.”

Sep Van Roy: “Het is goed dat er zappers zijn in onze gemeente. Dat zijn vrijwilligers die afval opruimen in hun eigen buurt. En af en toe is een grotere opruimactie nodig zodat iedereen beseft dat we het beter moeten aanpakken. Geen afval op de grond.”

Bedankt kinderraad voor jullie kleine actie en om iedereen nog eens mee wakker te schudden.

Deel dit artikel
THEMA